Paznokcie

BŁĘDY W STYLIZACJI CZĘŚĆ DRUGA

BRAK TUNELU LUB ZACISK NATURALNEGO PAZNOKCIA- i tak źle i tak nie dobrze, więc musimy to rozgraniczyć. Pomogę 🙂
Tunel musi być, to jaki w jakich procentach to kolejny temat na kilka stron.. ale wracając do poprzedniego postu o odpowiedniej budowie krzywej C, APEXIE, liniach bocznych, są to podstawy więc ustalmy jedno tunel ma być! Kolejna sprawa zacisku zaciskarką, czy to poprawne czy idzie to obejść?.. dużo by o tym… Zacisk oczywiście możemy stosować, ale reguła i zasada jest jedna nie zaciskamy naturalnych paznokci, bo znów możemy doprowadzić do onycholizy! Trzeba robić to umiejętnie i w odpowiednim momencie.

NIEUTWRADZENIE PRODUKTÓW = ZŁA LAMPA, ZA KRÓTKO PRODUKT W LAMPIE, ZŁE UŁOŻENIE RĘKI.
Czy każdy podpunkt wiąże się z tematem na dwie strony? Chyba tak, dajcie mi znać może chcecie, abym rozwinęła któryś z tematów? 
Wracając.. nieutwardzone produkty powodują uczulenia, więc dlatego tak ważne jest dopilnowanie aby produkty płynne zostały w pełni spolimeryzowane, czasami żel/ hybryda spływa w lampie jest to zmora chyba każdego stylisty.. nagminnie zdarza się tak, że klientka wyjmując rękę z lampy produkt zamiast na paznokciach ląduje na opuszki, ohh ile wtedy piłowania, kto zna ten wie. 
Często takie sytuacje mają wpływ na trwałość stylizacji, gdzieś nie podpiłujemy, zostawimy ilość utwardzonego produktu gdzieś z boku, bo cieżko jest dojechać pilnikiem, a pózniej tworzy się zapowietrzenie. Ułatwiajmy sobie pracę i naszym stylistom, trzymajmy rękę luźno z rozstawionymi palcami, a kciuka lekko zrotowanego tak aby światło padało na niego z każdej strony, a produkt nie spływał na skórki. Jak piecze wyjmujemy spokojnie nie przyciskając do blatu stołu czy innej powierzchni!

ZA MOCNE WYCIĘCIE SKÓRE, MANICURE KOMBINOWANY= UCZULENIA
Czynników uczuleń jest kilka i gwarantuje Wam, że nie jest to firma, a często nieprawidłowa aplikacja lub ewentualny składnik.  Dlaczego wycinanie skórek może mieć wpływ na uczulenie? Zbyt mocny manicure, owszem ma swoje walory estetyczne niestety nie zawsze jest bezpieczny i nie jest dla każdego. Lepiej nie dojechać lakierem i zostawić lekką przestrzeń, niż zalać czy wjechać w “kieszonkę” kolorem i doprowadzić do uczulenia, nieutwardzenia produktu. 

BRAK UWAŻANIA, NIEDBANIE PODCZAS NOSZENIA STYLIZACJI, traktujmy to jako biżuteria, nie narzędzie..
Oj no ja wiem, że to ciężko.. jak tu nie zdrapać naklejki z biurka, nie rozerwać kartonu czy foli pazurkiem, no coż kusi bo jest szybciej, rozumiem haha :)))) ale w miarę możliwości trzeba dbać nie tylko o samą stylizację żelową/ hybrydową, bo wiadomo, że to często my wpływamy na jej trwałość, obgryzaniem skubaniem itp. Załóżmy, że o tym pamiętamy, więc co jeszcze jest istotne w tym punkcie? Skórki przy wałach lateralnych i oczywiście wale proksymalnym, o które szczególnie należy dbać, odżywiać i nawilżać. Wystarczy, że w wolnej chwili po myciu rąk wmasujecie oliwkę do skórek, kilka razy dziennie naprawdę działa cuda! Pamiętajmy, że paznokcie jest martwym wytworem naskórka, więc nie odżywimy go w żaden sposób, nie wzmocnimy i nic nie sprawi, że nagle stanie się super twardy! Odżywić natomiast możemy go od macierzy, czyli w miejscu gdzie wzrasta nowy paznokieć i tu jest klucz. Podczas zabiegu jak i noszenia stylizacji musimy uważać, aby w żaden sposób nie uszkodzić tej części, gdyż możemy doprowadzić do zdeformowania wyrastającej płytki, a tego nie chcemy! Przeciągnie czasu stylizacji na 5 czy więcej tygodni (o zmoro!) może prowadzić do poważnych złamań, Apex się przesuwa tworząc dźwignię, co prowadzić może do zapowietrzeń w efekcie późniejszych ostrych złamań. 

ZACHOWANIE PODCZAS ZABIEGU
My stylistki coś wiemy o ruszających się klientach na wszystkie strony, ale zazwyczaj jakoś sobie z tym radzimy.
O czym należy pamiętać podczas zabiegu? 
-luźno ręka to podstawa i tego chyba nie trzeba wyjaśniać
-do lampy wkładamy bezpośrednio, nie oglądamy jak wygląda żel/ hybryda tylko szybciutko, przy czym uważamy, aby trafić do lampy nie obok :))
-ręka w lampie to moment bardzo kluczowy dla trwałości i wypiłowania paznokci, swobodnie, palce rozłożone, kciuk lekko zrotowany na prosto aby nic nie spłynęło, nie podnosimy paluszków, cała ręka ma leżeć w lampie. zbierać światło UV,
-jak piecze wyjmujemy, nie panikujemy, jeśli wiemy, że jesteśmy podatne na ból w lampce czy też stylistka zaaplikowała więcej żelu i ostrzega o pieczeniu, wyjmujemy w momencie kiedy zrobi się ciepło, ze spokojem po chwili znów wznawiamy proces polimeryzacji
-nie dotykamy nic! mokry żel, hybryda, kolor, primer, odtłuszczony paznokieć- NIE DOTYKAJ! – ma to ogromny wpływ na trwałość! Jak stylista pozwala okej, nie ma innej opcji musimy wytrwać 🙂

ACETON i TIPSY, ahh moje dwa wrogi i zmory!
Jedyne opcje jakie toleruje to, aceton używany w opcji czyszczenia plam po utwardzonym produkcie i na tym chyba się kończy. Dlaczego lepiej nie używać acetonu? Wiele z Was twierdzi, że jest szybciej, 10 minut w foli z płynem, a poźniej zdzieranie masy patyczkiem, często ostre, mocne i dynamiczne… Ojej serce boli, paznokcie też.. Osobiście twierdzę, że jest to zdecydowanie dłuższy proces, niż ściągnięcie masy pilnikiem czy frezem, oczywiście mowa o poprawnym zdjęciu stylizacji bez zbędnego piłowania płytki (sytuacja jest inna przy akrylu). Po co używać acetonu i ściągać wszystko to zera, a później budować od nowa jeśli cała budowa była okej?- NON SENS
Wspomnę krótko.. Mocząc paznokieć w płynie moczymy również palec i skórki, niszcząc je i wysuszając, rozmiękczamy naturalną płytkę po czym skrobiemy po niej pusherem uszkadzając warstwy korneocytów, w wyniku często mogą pojawiać się białe plamki. 

A na koniec okropne tipsy, niczym wisienka na torcie, tej akurat nie dotykamy haha :)) chyba, że mowa o tipsach na wzorniki/ ćwiczenia, tutaj jak najbardziej korzystamy z tej opcji. No dobra, to o co się przyczepiłam do tych tipsów, dlaczego mówię im definitywnie NIE? Słyszałam już wiele razy, że klientka chce umówić się na tipsy bo ma obgryzione paznokcie i podobno niczym innym się nie da przedłużyć ich z długości, OKEJ, klientka ma prawo, ale my jako stylistyki powinniśmy odradzić tą metodę. JAK PRZEDŁUŻYĆ OBGRYZIONE PAZNOKCIE? Na formie, odpowiednio podcinamy i gotowe! Zdecydowanie będą trwalsze, ładniejsze i co najważniejsze bezpieczne- tak szybko, pewnie znacie już słynną onycholizę tutaj również możemy się z nią spotkać po kontakcie krótkich obgryzionych paznokci i brzydkim tipsem! Miałam się nie rozpisywać, no ale.. podsumowując tipsy już dawno wyszły z modny i użycia, są niepraktyczne, nieestetyczne, niezdrowe często potęgują paznokcie rosnące w dół, no i na końcu nie poprawne pod względem budowy i mało profesjonalne! KONIEC :)))

Powiem Wam, że wspaniale piszę mi się posty na takie tematy więc jeśli macie ochotę poczytać na jakikolwiek temat coś więcej, o onycholizie, macierzy, polimeryzacji i innych cudownych jak dla mnie tematów to koniecznie dajcie mi znać! BUZIAKI 🙂

Dodaj komentarz