Akcesoria

Orginal DUO vs Fake glue

Hej! Przychodzę dziś do Was myślę z dość przydatnym postem!

Sama kiedyś szukałam takiego wpisu (CZYM RÓŻNI SIĘ ORGINALNY KLEJ DUO OD PODRÓBEK?), więc stwierdziłam, iż pomogę Wam zdecydować, czy warto zainwestować w oryginalny klej czy kupić tańszy “zamiennik”.  
Na początku już zacznę od pierwszej najbardziej widocznej różnicy, jaką jest opakowanie. Podróbki najczęściej, a raczej tylko pochodzą z Chin, więc nie możemy być pewni składu, co budzi lekki niepokój, w szczególności, że produkt ten ma bardzo bliski kontakt z oczami..

Kolejną różnicą, (bo szczerze mówiąc po za tym, że są to kleje do rzęs to nie ma chyba żadnego podobieństwa) jest kolor kleju. “Fake” jest czarny natomiast oryginał koloru siwego. Oba posiadają trochę nieprzyjemny zapach (nie odczuwalny podczas noszenia rzęs). Konsystencja- na początku nie ma dużej różnicy, po chwili podróbka robi się dość gęsta, co sprawia, że klej nie utrzymuje rzęs na oku..
Jeśli miałabym porównać trwałość, to jest to bardzo duża różnica! Oryginalny utrzymuje się spokojnie kilka godzin (do około 12h) natomiast jego konkurent może maksymalnie 2h, jeśli nie dotykamy rzęs.. 
Ostatnia kwestia to pojemność, na obydwóch opakowaniach napisane jest 7g, lecz ja mój klej mam już około ponad pół roku, używam dość często, a zużycie jest niewielkie, natomiast jego zamiennik wystarczy Wam na 3 pary rzęs.. No jak dla mnie porażka..
Podsumowując nie warto kupować tańszej wersji, ponieważ jest naprawdę słaba, nie trzyma rzęs, jest gumowa, nieekonomiczna i można powiedzieć też, niebezpieczna dla naszych oczu.. Myślę, że warto zainwestować w bezpieczny i sprawdzony klej, nawet jeżeli chcecie się tylko pouczyć techniki aplikacji rzęs 🙂
Link do produktu macie tutaj -> www.cocolita.pl

Dodaj komentarz