Uroda i pielęgnacja

STOP MASKA

Witam!
Dziś chciałam poruszyć dość częsty temat, czyli jak nałożyć podkład, aby nie uzyskać efektu maski.
Podam kilka wskazówek, jak dla mnie sprawdzonych, które może pomogą i Wam!
Myślę, że podstawą jest dobór odpowiedniego podkładu. (Najlepiej przetestować sobie produkt, poznać go jak zachowuje się na naszej skórze)

Jak to zrobić? Temat rzeka. Postaram się napisać kilka najważniejszych rzeczy.
Postaraj się określić, czy należysz do osób z różowym/ żółtym/ neutralnym pigmentem w skórze. Nie kupuj za ciemnego podkładu, jeżeli już to zrobisz postaraj się nałożyć też trochę na szyję, aby nie uzyskać efektu maski!
Kupując produkt, sprawdź go na żuchwie, nie na ręce, ponieważ zazwyczaj ma ona inny odcień niż nasza twarz, a to na niej będziemy nosić podkład. Moja mała rada, lepiej kupić lekko za jasny podkład, zawsze można go troszkę przyciemnić bronzerem, ewentualnie dodać kroplę ciemniejszego 🙂
Ważnym aspektem jest tutaj również narzędzie, którym aplikujemy produkt. Nie każdy podkład dobrze nakłada się gąbeczką/pędzlem/palcami, to już sami musicie sprawdzić. Warto wspomnieć, też aby nie nakładać nadmiernej ilości. Zawsze nakładaj cienkie warstwy, ewentualnie w miejsca które potrzebujesz dodatkowego krycia trochę dołóż. Jeżeli potrzebujesz mocnego krycia, zakup inny/lepszy produkt. Podkład wklepujemy w skórę!
Nawilżenie, baza pod makijaż stanowi tutaj również istotną rzecz. Dajmy na przykład bazę wygładzającą, która pomoże zniwelować niedoskonałości, podkład będzie się lepiej trzymał i da lepszy efekt końcowy.
Uwaga na okolice brwi, trzeba uważać aby  nie nałożyć tam za dużej ilości podkładu, ponieważ podkład wtapia się między włoski, co nie wygląda dość atrakcyjnie. Najlepiej po aplikacji (jeżeli nakładamy pierwszy podkład) wyczesać brwi szczoteczką.
Pamiętajmy, że podkład musi być dobrze rozprowadzony, okolice szyi, uszu, włosów, niech również zostaną pokryte małą ilością produktu, ponieważ wtedy unikamy efektu oddzielania twarzy od reszty! Co do zagruntowania makijażu pudrem, najlepiej odczekać chwilkę, dać mu się wchłonąć, po czym nałożyć sypki produkt.

Chciałam, również podarować wam zniżkę -10% na hasło BUSKOVSKA  do sklepu  http://www.make-upstudio.pl/

Dodaj komentarz